جستجو
دسته بندی کالاها
  منو بستن
  بازگشت به وبلاگ

  چگونه طول عمر باتری را در اپل واچ افزایش دهیم؟

  چگونه طول عمر باتری را در اپل واچ افزایش دهیم؟

  اگر باتری اپل واچ شما یک روز کامل قادر نیست دوام بیاورد برای افزایش طول عمر باتری راه‌ها و روش‌هایی موجود است که شما با بهره‌گیری از آن‌ها قادر هستید طول عمر باتری اپل واچ خود را افزایش دهید. این موضوع به عوامل گوناگونی وابسته است و حتی قادر است به میزان مصرف شما و آن طور که از اپل واچ خود بهره می‌برید بستگی داشته باشد. 

  با بهره‌گیری از روش‌های زیر قادر هستید تا حدی طول عمر باتری اپل واچ خود را به طور چشم گیری افزایش دهید.

  ۱- به روز رسانی
  یکی از مناسب‌ترین راه‌ها برای این که اطمینان پیدا کنید اپل واچ شما به شکل درستی کار می‌کند این می‌باشد که آن را به روز رسانی‌ کنید. برای این موضوع شما می‌بایست در آیفون خود اپلیکیشن واچ را باز نموده و سپس به قسمت General بروید و در آنجا در قسمت به روز رسانی نرم افزای گزینه به‌روزرسانی خودکار را فعال سازی کنید.

  ۲- Siri را خاموش کنید.
  هنگامی که صفحه نمایش شما روشن می‌باشد، اپل واچ شما به دنبال این دو واژه جادویی می‌باشد، «هی سیری!». به این صورت دستیار شخصی اپل قادر است قرار بعدی شما را تنظیم یا آهنگ مورد علاقه‌تان را پلی کند. بهره‌گیری از سیری یک روش عالی برای انجام کارها می‌باشد، ولی یک راه سریع و راحت برای خالی کردن شارژ باتری اپل واچ نیز است. قادر هستید این ویژگی را با رفتن به منوی Siri در قسمت General در برنامه Settings موجود بر روی اپل واچ خاموش کنید.

  ۳- ویژگی Wrist Raise را غیرفعال کنید.
  هنگامی که ویژگی Wrist Raise فعال باشد هر موقع دست خود را بالا بیاورید اپل واچ به شکل خودکار روشن شده و همین موضوع سبب شود که مصرف باتری آن افزایش یابد. با روش زیر قادر هستید این ویژگی را غیرفعال کرد.

  بروی آیفون خود اپلیکیشن واچ را باز کنید گزینه Display & Brightness را فشار دهید و در آخر گزینه Wake on Wrist Raise را خاموش کنید.

  ۴- نوتیفیکیشن‌های دریافتی را محدود کنید.
  بعضی از نوتیفیکیشن‌ها مثل آن‌هایی که به وسیله ایمیل و یا شبکه‌های اجتماعی ظاهر می‌شوند قادر هستند باتری اپل واچ را تا میزان بسیاری مصرف کنند. بنابراین با غیرفعال کردن این هشدارها قادر هستید در مصرف باتری صرفه جویی کنید. مطابق با این روش قادر هستید این کار را انجام دهید. بر روی آیفون خود به اپلیکیشن واچ وارد شوید و گزینه Notifications را فشار دهید. در قسمت Mirror iPhone Alerts From به پایین اسکرول کنید تا اپلیکیشنی را که مورد نیاز شما است را پیدا کنید و آن را خاموش کنید.

  ۵- در انتخاب فیس واچ‌هایی که بهره می‌برید دقت کنید.
  بسیاری از افراد توجه نمی‌کنند که انتخاب یک فیس واچ قادر است عمر باتری را کاهش دهد و هر چقدر که فیس واچ از جزئیات بیشتری برخوردار باشد قادر است سبب مصرف بیشتر باتری شود. عموما فیس واچ‌های ساده‌ای مثل Simple و Numeral Duo و X-Large مناسب‌ترین انتخابند.

  ۶- مقدار ویبره را تنظیم کنید.
  محدود کردن این موضوع قادر است تاثیری هرچند کم بر روی عمر باتری اپل واچ شما بگذارد. اگر به منوی Settings بروید و وارد بخش Sounds & Haptics شوید، به سادگی قادر هستید گزینه Prominent Haptics را خاموش کنید یا در غیر این صورت، قادر هستید میزان لرزش را کمتر کنید.

  ۷- شدت رنگ را کم کنید.
  اگر توجه کرده باشید، رابط کاربری اپل واچ از یک پس‌زمینه سیاه بهره می‌برد، چرا که این رنگ در صفحه نمایش آمولد(AMOLED) ساعتتان انرژی اندکی مصرف خواهد کرد. بعضی از تم‌های صفحه ساعت مثل میکی ماوس یا اکتیویتی، از رنگ‌های درخشان زیادی بهره می‌برد و در نتیجه، شارژ باتری اپل واچ شما سریعتر کاهش خواهد یافت. پس مناسب‌تر می‌باشد یک تم ساعت سیاه و خاکستری ساده را برای بهره‌گیری در زمانی که شارژتان محدود می‌باشد، به وجود بیاورید. اپل واچ دارای چند تم مینیمالیستی، مثل numerals و X-Large می‌باشد که برای این کار فوق‌العاده هستند. همین طور، اگر شارژتان خیلی محدود می‌باشد، قادر هستید با رفتن به منوی General و سپس Accessibility حالت Grayscale را برگزینید.

  ۸- حرکات را کاهش دهید.
  انیمیشن‌های گرافیکی بسیاری در سیستم عامل اپل واچ موجود است که برای نرم شدن حرکت میان منوها طراحی شده‌اند، ولی این ویژگی‌ها انرژی مصرفی پردازنده ساعت را نیز بیشتر می‌کند، که به نوبه خود شارژ باتری اپل واچ را کم می‌کند. اگر به انیمیشن ورودی صفحه اصلی اپلیکیشن‌ها و یا افکت‌های شفافیت احتیاجی ندارید، قادر هستید هر دوی آن‌ها را در منوی Accessibility در برنامه Watch خاموش کنید.

  ۹- باز کردن قفل با آیفون
  هنگامی که در حال آماده سازی اپل واچ خود می‌باشید، از شما سوال خواهد شد که آیا قصد دارید گزینه Unlock with iPhone را فعال کنید یا خیر. این ویژگی به این صورت می‌باشد که هر زمان شما قفل صفحه آیفون خود را باز می‌کنید، قفل اپل واچ شما نیز باز می‌شود. در این حالت دیگر شما مجبور نیستید که رمز خود در روی صفحه نمایش کوچک ساعت تایپ کنید، که کار را فوق‌العاده‌ ساده می‌کند، و در عین حال هنگام روشن ماندن صفحه نمایش نیز کاهش خواهد یافت که سبب صرفه‌جویی در مصرف شارژ باتری اپل واچ خواهد شد.

  ۱۰- سفارشی‌سازی انعکاس برنامه‌های آیفون (iPhone mirroring)
  با اینکه نمایش برنامه‌های اصلی آیفون همانند ایمیل، پیام‌ها و تقویم گاهی مفید می‌باشد، ولی در برخی موارد غیرضروری می‌باشد. آیا واقعا لازم می‌باشد هم ساعت و هم آیفونتان هربار که شخصی با شما تماس می‌گیرد، زنگ بزند؟ این ویژگی شارژ باتری اپل واچ را خواهد بلعید. به ویژه اپلیکیشنی همانند Mail، که هر لحظه به آیفونتان برای ایمیل‌های جدید پیام ارسال می‌کند. قادر هستید برای کاهش این موارد، تنظیمات انعکاس اپلیکیشن‌های آیفون به وسیله اپل واچ را سفارشی سازی کنید. برای این عمل، می‌بایست به زبانه My Watch بروید. سپس هشدارهای تلفن همراه را خاموش کنید، هشدار پیام‌ها را غیرفعال کنید و از میان ایمیل باکس‌های گوناگون، انتخاب کنید که کدام‌ها قادر هستند به ساعتتان اعلان ارسال کنند.

  ۱۱- مقدار وابستگی به اینترنت سلولار خود را کاهش دهید.
  اپل واچ‌هایی که از اینترنت‌های سلولار بهره می‌برند در حالتی که به آیفون اتصال نداشته باشند از مصرف بیشتر باتری برخوردار می‌باشند.

  ۱۲- حالت Do Not Disturb را روشن کنید.
  تصور کنید که در یک جلسه بزرگ قرار دارید و قصد دارید اعلان‌های اپلیکیشن اپل واچ را خاموش کنید، اما همین طور قصد دارید که آن‌ها پس از جلسه، بدون اینکه مجبور شوید در بین منوهای عریض و طویل دنبالشان بگردید، برگردند. برای اینکار قادر هستید حالت عدم مزاحمت یا Do Not Disturb را روشن کنید. برای دستیابی به Do Not Disturb، کافی می‌باشد صفحه ساعت اپل واچ را لمس کرده و به پایین بکشید و مرکز کنترل یا Control Center را به اجرا در بیاورید. با لمس آیکون ماه، ساعت شما از روشن شدن صفحه، ویبره و یا به وجود آمدن سر و صدا به صورت موقت دوری می‌کند. برای تنظیم این که این زمان چقدر طول بکشد، این آیکون ماه را محکم‌تر بفشارید. مانند آیفون، به سادگی قادر هستید حالت Do Not Disturb را به شکلی تنظیم کرد که وقتی مکان فعلی خود را ترک می‌کنید، یا هنگامی که یک رویداد در تقویم شما به پایان می‌رسد، غیرفعال خواهد شد و یا به راحتی برای یک مدت زمان معیین، تنظیم می‌شود.

  نظرات
  نوشتن نظر بستن